PRACA dla KSIĘGOWEGO

Szablon opisu stanowiska finansowego księgowego

Ostatnią rzeczą, na którą ma ochotę menedżer ds. Rekrutacji, jest spędzanie godzin na przeglądaniu podań od niewykwalifikowanych osób poszukujących pracy lub tych, którzy nie rozumieli wymagań na to stanowisko. Dobrze napisany post działa jako bufor między mniej wykwalifikowanymi a tymi, którzy mają największe talenty. W rzeczywistości dokładny i precyzyjny opis stanowiska może przyciągnąć osoby, które nie szukają aktywnie zmiany kariery. Poświęcając czas na napisanie dokładnego opisu stanowiska pracy, zaoszczędzisz sobie kłopotów z przeglądaniem setek podań od potencjalnych kandydatów, którzy całkowicie chybią. Oto przykładowy opis stanowiska księgowego, który pomoże Ci rozpocząć przygotowywanie opisu stanowiska.

Podsumowanie stanowiska księgowego finansowego

Jako księgowy będziesz oferować profesjonalną pomoc różnym organizacjom, aby zapewnić zgodność z regulacjami i wymogami prawnymi oraz zapewnić stabilność finansową. Będziesz także używać ksiąg głównych do tworzenia sprawozdań finansowych i podejmowania decyzji dotyczących rachunkowości fuzji i przejęć, długoterminowych prognoz ekonomicznych i prognozowania korzyści. Po zbadaniu i zinterpretowaniu danych finansowych przedstawisz kierownictwu szereg różnych raportów finansowych.

Obowiązki i obowiązki księgowego:

Kompiluje i analizuje dane konta w celu tworzenia wpisów na koncie kapitału, zobowiązań i aktywów

Wprowadza szczegóły konta w celu udokumentowania transakcji finansowych

Analizuje alternatywy księgowe, aby zasugerować działania finansowe

Zbiera dane podsumowujące aktualny stan finansowy

Przygotowuje zestawienia zysków i strat, bilanse i inne dokumenty

Audyty zapisów w celu uzasadnienia transakcji finansowych

Przygotowuje i rekomenduje procedury i zasady, utrzymując kontrolę księgową

Koordynuje działania i odpowiada na pytania, kierując księgowością

Gromadzi i analizuje informacje o koncie niezbędne do wyrównania rozbieżności finansowych

Wykonuje kopie zapasowe baz danych w celu zabezpieczenia informacji finansowych

Wykonuje wewnętrzne kontrole w celu zapewnienia bezpieczeństwa finansowego

Weryfikuje dokumentację, wnioskuje o wydatki i przygotowuje wypłaty

Bada i interpretuje przepisy i zasady rachunkowości w celu rozwiązywania kwestii proceduralnych

Bada aktualne i nowe przepisy, aby zapewnić zgodność z federalnymi, stanowymi i lokalnymi przepisami finansowymi

Doradza kierownictwu w zakresie niezbędnych działań w celu wyegzekwowania zgodności z wymogami prawnymi

Gromadzi, interpretuje i kompiluje trendy i dane konta w celu tworzenia specjalistycznych raportów finansowych

Zapewnia poufność klientów, chroniąc informacje finansowe

Osiąga cele indywidualne i zespołowe, przyczyniając się do wysiłku w razie potrzeby

Umiejętności i kwalifikacje księgowego

Licencjat z rachunkowości lub dziedziny pokrewnej

Preferowany stopień Master of Business Administration

Preferowany dyplomowany księgowy, księgowy zarządzający lub akredytowany w zakresie wyceny biznesowej

Duże umiejętności obsługi komputera z pakietem Microsoft Office Suite i oprogramowaniem do raportowania finansowego

Ponad 2-letnie doświadczenie w zakresie systemów rachunkowości finansowej, ekstrakcji danych finansowych i analizy danych

Preferowana biegłość w oprogramowaniu Hyperion lub Mapics Accounting lub powiązanych systemach

10 przycisków dotykowych

Zdolność do pracy w bardzo ograniczonym czasie

profil firmy

SGB ​​Bancorp jest jednym z niewielu lokalnych banków na północno-zachodnim Pacyfiku. Jako bank oferujący pełen zakres usług, oferujemy wysokiej jakości usługi i produkty do budowania relacji z klientami, których obsługujemy. Świadczymy usługi w zakresie bankowości komercyjnej i detalicznej, finansów konsumenckich i bankowości inwestycyjnej dla firm i osób fizycznych w regionie Portland w stanie Oregon.

Pisanie opisu stanowiska pracy - najlepsze praktyki

To świetny przykładowy opis stanowiska księgowego, ale co z czasami, gdy masz dziwną pracę lub taką, którą tworzyłeś wyłącznie dla swojej firmy? Wskazówki dotyczące pisania, w tym kilka praktycznych nakazów i zakazów, mogą pomóc w utworzeniu dokładnego ogłoszenia na dowolne stanowisko. W takich przypadkach postępuj zgodnie z tymi sprawdzonymi metodami.

Podaj szczegółowe informacje na temat stanowiska, podkreślając wymagania dotyczące stanowiska.

Nie używaj słów, które mogą być różnie interpretowane przez różne osoby.

Używaj przymiotników, aby opisać tempo pełnionej roli w firmie.

Wspomnij o korzyściach dla firmy i przedziałach płac, a także o kulturze korporacyjnej, misji i środowisku.

Nie używaj języka, który może budzić wątpliwości dotyczące dyskryminacji.

Napisz ogłoszenie, aby wzbudzić zainteresowanie kandydatów Twoją firmą na tyle, by zechcieć złożyć podanie.

Nie wymieniaj nieracjonalnych oczekiwań ani nie wyolbrzymiaj potrzeb związanych z pracą.

Używaj przyjaznego tonu i objaśniających zwrotów, aby opisać sposób wykonywania pracy.

Nie polegaj na żargonie, skrótach ani akronimach specyficznych dla Twojej firmy.

Załączony przez nas przykładowy opis stanowiska księgowego jest solidnym przykładem tego, jak można znaleźć najlepsze talenty z dokładnym i dokładnym opisem stanowiska i przenieść ich do działania, prosząc o przesłanie ich CV. Zobaczysz znaczny zwrot z inwestycji poniesionych na napisanie wyróżniającego się wpisu.